Previous slide
Next slide

Jeśli nie czujesz się godny,
by wyrosły Ci skrzydła,
nigdy nie oderwiesz się
od ziemi.

Nick Vujicic

Jeśli nie czujesz się godny,
by wyrosły Ci skrzydła,
nigdy nie oderwiesz się od ziemi.

Nick Vujicic

O nas

Nasze Stowarzyszenie

Nasze Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców mających wspólny cel. Przez wiele lat sami borykaliśmy się ze swoimi problemami, poszukiwaliśmy pomocy dla naszych dzieci. W końcu postanowiliśmy połączyć Nasze siły…

Zarząd Stowarzyszenia

Katarzyna Augustynowicz Prezes ZarzÄ…du

Katarzyna Augustynowicz Prezes Zarządu

Jestem pedagogiem specjalnym z wyboru i pasji. Ukończyłam kolejne studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Moje doświadczenie zawodowe to ponad 30 lat pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością, w specjalnych placówkach oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuję się diagnozą dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. Prowadzę terapię indywidualną i grupową, z pasją odkrywam możliwości komunikacji wspomagającej i alternatywnej. Doradzam i wspieram rodziców. Jestem mamą Szymona. Nieustannie szukam dla niego najlepszej przestrzeni do życia i rozwoju, przy ogromnym wsparciu Fundacji Synapsis i wielu przyjaciół. Odpoczywam w ciszy i przy dobrej muzyce. Uwielbiam Radio 357. Z zamiłowania jestem kibicem sportowym. Kochając góry, częściej odpoczywam nad morzem… szukając lepszej przestrzeni.
Kinga Pawłowska-Tarka Członek Zarządu

Kinga Pawłowska-Tarka
Zastępca Prezesa Zarządu

Jestem mamą Małego Księcia Maurycego. Pierwszy warkocz zaplotłam sobie w wieku 42 lat. Lubię gdy otacza mnie cisza, zieleń, kwiaty i muzyka. Jestem fanką twórczości Pana Tomasza z Gdańska.

Studiowałam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zostałam magistrem ochrony środowiska, który uzupełnił wykształcenie na Uniwersytecie Łódzkim o Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej.

Dotychczasowa praca zawodowa w samorządzie lokalnym, na stanowisku kierowniczym. Pod skórą nadal ukrywam trochę urzędnika.

Jestem członkiem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie.

Lubię współpracować, tworzyć dokumenty i pisać projekty.

Ewa Lewandowska Członek Zarządu

Ewa Lewandowska Członek Zarządu

Z wykształcenia jestem technikiem administracji, z wyboru – kucharką, kelnerką, budzikiem, odkurzaczem, zmywarką, pielęgniarką, stróżem, doradcą, szoferem, księgową. Jestem mamą dwóch wyjątkowych młodych mężczyzn, Dominika i Filipa, którzy są moją wielką dumą. Uwielbiam czytać książki – nawet mogę nazwać siebie miłośniczką książek – zwłaszcza kryminalnych. Relaksuje mnie rozwiązywanie sudoku. Moje serce jest zawsze otwarte na drugiego człowieka i to napędza mnie do życia.

Powstanie Stowarzyszenia

Wszystko zaczęło się w 2019 roku od organizowania Mszy Świętych dla naszych dzieci. Z pomocą przyszli nam kutnowscy Pallotyni, którzy wspierają nas do dnia dzisiejszego. Są msze, spotkania i rozmowy o bieżących trudnościach, ale też o przyszłości Naszych dzieci. Z troski o ich szeroko rozumiane JUTRO zrodziło się pragnienie, by stworzyć warunki do rozwoju i godnej egzystencji osób z niepełnosprawnością, w szczególności ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną. Pragniemy mieć swój czynny udział w edukacji społeczeństwa, w którym jest miejsce dla niepełnosprawnych.

Autyzm

Spektrum autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, wpływającym całościowo na rozwój i funkcjonowanie osoby. Przyczyny autyzmu nie są w pełni znane – wpływ mają tu zarówno czynniki genetyczne jak i środowiskowe.

Skip to content