Herb Powiaty Kutnowskiego

„”Stacja Autyzm” sportowo”

 

Stowarzyszenie „Stacja Autyzm” zakończyło realizację zajęć w ramach kolejnego zadania pod nazwą „Organizacja cyklicznych zajęć sportowych na świeżym powietrzu dla osób z niepełnosprawnością” dofinansowanego ze środków finansowych Powiatu Kutnowskiego.

W zajęciach sportowych pod czujnym okiem trenera i opiekunów systematycznie brało udział ponad 20 osób – mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. W malowniczym plenerze kutnowskiego parku im. Wiosny Ludów uczestnicy projektu spacerowali z kijami, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, podejmowali aktywność ruchową na siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw. Dostosowany do możliwości i potrzeb osób z niepełnosprawnością ruch fizyczny wzmocnił ich kondycję psychofizyczną. Udział w zajęciach stał się okazją do nawiązania nowych relacji, zredukowania poziomu stresu, nauki aktywnego spędzania czasu. Istotnym aspektem projektu było zaznaczenie obecności osób z niepełnosprawnością w lokalnej przestrzeni.

  

Zadanie Organizacja cyklicznych zajęć sportowych na świeżym powietrzu dla osób z niepełnosprawnością dofinansowane zostało ze środków finansowych Powiatu Kutnowskiego zgodnie z umową o wsparcie zadania publicznego nr ES.526.3.2023 zawartą w 30 marca 2023r.

Skip to content