Stacja Autyzm

Zaproszenie dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną do udziału w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego organizowanych w ramach zadania publicznego „Razem ku niezależności” (działanie 2, 3 i 4)

Jest nam niezmiernie miło zapr

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do uczestnictwa w realizowanym przez Stowarzyszenie „Stacja Autyzm” zadaniu publicznym pod tytułem „„Razem ku niezależności””.

 

Oferujemy Państwu udział w cyklu zajęć składającym się z:

ü zajęć grupowych z doradcą zawodowym (liczebność grupy minimum 5 osób, 3 zajęcia warsztatowe w wymiarze 1,5 godziny, termin realizacji wrzesień, październik) – działanie 2 -, które będą miały na celu:

- rozpoznanie przez uczestników własnych zasobów i predyspozycji zawodowych

- zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy i wymaganiami w wybranych zawodach

- rozpoznanie u beneficjentów kompetencji związanych z postawą przedsiębiorczą oraz innych kompetencji decydujących o możliwości podjęcia pracy

- doskonalenie umiejętności społecznych beneficjentów.

Realizacja powyższych celów poszerzy zakres wiedzy uczestników z obszaru preorientacji zawodowej. Pozwoli poznać własne zasoby, pozytywnie wpłynie na rozwój umiejętności społecznych oraz sprawi zmianę w myśleniu uczestników na temat pełnienia możliwych dla nich ról społecznych w życiu dorosłym.

ü zajęć indywidualnych z doradcą zawodowym (indywidualnych sesji w wymiarze około 1,5 godziny dla uczestnika, termin realizacji: październik) – działanie 3 - Zajęcia skierowane będą do dorosłych osób z chorobami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną nieaktywnych na rynku pracy. Głównym celem indywidualnych sesji będzie rozpoznanie przez uczestników własnych uzdolnień, zainteresowań, cech osobowości i ogólnych predyspozycji. Zwiększy to samoświadomość uczestników i przyczyni się do zrobienia kolejnego kroku w zakresie życiowej niezależności.

ü praktycznych zajęć grupowych z zakresu preorientacji zawodowej (liczebność grupy minimum 5 osób, zajęcia warsztatowe w wymiarze 6 godzin, termin realizacji październik - grudzień)  - działanie 4 - mających na celu:

·        zapoznanie ze specyfiką wybranych zawodów

·        umożliwienie praktycznego działania w zakresie wybranych profesji

·        rozbudzanie zainteresowania wybranymi obszarami zawodowymi

Udział w zajęciach stworzy możliwość doświadczenia poszczególnych aktywności z różnych obszarów zawodowych. Uczestnicy będą mieli możliwość rozbudzania zainteresowań, co

w przyszłości może skutkować chęcią poszerzania konkretnej wiedzy i rozwijania umiejętności a w konsekwencji zmianą jakości życia. Uczestnicy zajęć nabędą umiejętności w zakresie różnych działań i technik rękodzielniczych, działania z podstaw informatyki (obsługa tabletu, komputera, posługiwanie się telefonem, email), działania pomocowe obsługi biurowej (obsługa urządzenia wielofunkcyjnego, niszczarki, laminarki, ekspresu do kawy).

Uczestnikami zajęć mogą być osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z zaburzeniami psychicznymi – osoby uczące się w 8 klasie (lub posiadające promocję do 8 klasy) szkoły podstawowej oraz starsze.

 

Na zajęciach warsztatowych z doradztwa zawodowego (działania 2 i 4) osoby mające problemy w komunikowaniu się (przewidziany jest udział takich osób w zajęciach) będzie wspierał terapeuta AAC, który ułatwionym tekstem, obrazkami, piktogramami i innymi formami przekazu wesprze osoby mające trudności w odbiorze komunikatów werbalnych, mające duże problemy w zakomunikowaniu o swoich potrzebach, stanie, wyborach.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia odbywać się będą zgodnie z ustalonym przez Stowarzyszenie „Stacja Autyzm” harmonogramem.

 

 

Warunkiem przystąpienia do zadania będzie złożenie formularza „Deklaracji uczestnictwa w zadaniu publicznym”. Warunkiem udziału w zajęciach jest przejście etapu kwalifikacji, polegającego na potwierdzeniu możliwości uczestnictwa w zajęciach – spełnianiu warunków określonych w pkt. 2, 3 i 4 REGULAMINU REKRUTACJI I UCZESTNICTWA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI I NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W ZAJĘCIACH Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO ORGANIZOWANYCH W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO „RAZEM KU NIEZALEŻNOŚCI””.

 

Osoby ubiegające się o uczestnictwo w zadaniu publicznym i/lub ich rodzice / opiekunowie prawni składają „formularz deklaracji uczestnictwa w zadaniu publicznym” w następujący sposób:

- formularz umieszczony w zamkniętej kopercie dostarczają do siedziby Stowarzyszenia „Stacja Autyzm” (ul. Batorego 11/13, 99-300 Kutno, zalecony wcześniejszy kontakt telefoniczny 786 917 642) lub

- przesyłają wypełniony lub wypełniony i zeskanowany formularz na adres mailowy stowarzyszenie@stacjaautyzm.pl (oryginał przesłanego mailem formularza należy dostarczyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszych zajęć).

 

Formularz deklaracji należy dostarczyć do dnia 19 września 2024 r. do godz. 1700.

 

Deklarację uczestnictwa w zadaniu publicznym „Razem ku niezależności” oraz „REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI I NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W ZAJĘCIACH Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO ORGANIZOWANYCH W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO „RAZEM KU NIEZALEŻNOŚCI”” można pozyskać z strony internetowej https://stacjaautyzm.pl lub otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia.

PROSIMY O SZCZEGÓŁOWE ZAPOZNANIE SIĘ Z TREŚCIĄ REGULAMINU!

Wszelkie inne informacje dotyczące zadania publicznego można uzyskać dzwoniąc na numer 786 917 642.

 

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Stowarzyszenia „Stacja Autyzm”

 

 

 

Zadanie publiczne „Razem ku niezależności” współfinansowane jest ze środków Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” – edycja 2024

Deklaracja uczestnictwa w zadaniu publicznym "Razem ku niezależności" (.PDF) Deklaracja uczestnictwa w zadaniu publicznym "Razem ku niezależności" (.DOC) Regulamin (.PDF) Regulamin (.DOC)

Galeria
Załączone pliki