Relacja z realizacji zadania „”Stacja Autyzm” aktywnie”

 

Stowarzyszenie „Stacja Autyzm” zrealizowało pierwszą – wiosenną część zajęć w ramach zadania pod nazwą „”Stacja Autyzm” aktywnie” finansowanego z Budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, w ramach Wojewódzkiego Programu pn. „Moce nadŁódzkie”.

W aktywnościach sportowych pod czujnym okiem trenera i opiekunów wzięło udział ponad 30 osób – mieszkańców Województwa Łódzkiego. Uczestnikami zajęć są osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodzice i opiekunowie.

W malowniczym plenerze kutnowskiego parku im. Wiosny Ludów uczestnicy zadania spacerowali z kijami, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, podejmowali aktywność ruchową na siłowni zewnętrznej, ćwiczyli na matach, z piłkami, skakankami. Najmłodsi byli aktywni na placu zabaw. Dostosowany do możliwości i potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz ich rodziców i opiekunów ruch fizyczny wzmocnił ich kondycję psychofizyczną. Udział w zajęciach stał się okazją do nawiązania nowych relacji, zredukowania poziomu stresu, nauki aktywnego spędzania czasu oraz chwilą wytchnienia i odpoczynku.

Istotnym aspektem zadania jest zwiększenie społecznej aktywności osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców i opiekunów a także zaznaczenie ich obecności w lokalnej przestrzeni.

 

Zadanie „”Stacja Autyzm” aktywnie” finansowane jest z Budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

 

www.lodzkie.pl

 

Skip to content